Wieczór Andrzejkowy ? jeszcze raz!

Święty, dobry Andrzeju,

W tobie cała nadzieja,

Powiedz, czy ten, o którym marzę skrycie,

To ten jedyny na całe życie.

Andrzejki już za nami, ale uczniowie Międzyszkolnego Zespołu Nauczania Języka Ukraińskiego i Religii Greckokatolickiej przypomnieli nam, że wg kalendarza juliańskiego dzień św. Andrzeja obchodzony jest 13 grudnia. W piątek, 11 grudnia, młodzież MZNJU zaprezentowała w naszej szkole program artystyczny pt. ?Wieczór Andrzejkowy? (??????????? ?????????), który przybliżył publiczności ukraińskie tradycje andrzejkowe. W założeniu inscenizowane przez uczniów scenki teatralne zawierały obrzędy i zwyczaje andrzejkowe dzisiaj rzadko kultywowane, które dały widzom wiele radości oraz przywiały wspomnienie młodości. Uczniów, którzy w ten wieczór próbowali być artystami, gorąco wspierała dyrektor naszej szkoły, pani Elżbieta Górka, proboszcz Parafii Greckokatolickiej w Olsztynie ks. Jan Hałuszka wraz z małżonką oraz nauczyciele z MZNJU i licznie przybyli rodzice.