Zakończenie roku szkolnego 2015/16

20 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów Międzyszkolnego Zespołu Nauczania Języka Ukraińskiego i Religii Greckokatolickiej. W tym roku szkolnym na lekcje religii i języka ukraińskiego uczęszczało 30 gimnazjalistów z Olsztyna. W uroczystości zakończenia roku szkolnego, która odbyła się w Parafii Greckokatolickiej w Olsztynie, wzięło udział około 100 uczniów (razem ze szkołą podstawową), obecni byli dyrektorzy szkół (naszej ?siódemki? oraz podstawówki nr 22), rodzice i przedstawiciele Związku Ukraińców w Polsce. Stało się tradycją, że od wielu lat uroczystość przebiega w dwóch częściach: wspólna msza połączona ze spowiedzią oraz uroczysty apel. Po zakończeniu mszy uczniowie oraz pedagodzy zostali zaproszeni do wspólnej pamiątkowej fotografii przed ikonostasem. Następnie wszyscy przeszli do sali parafialnej, gdzie odbył się uroczysty apel i wręczenie zaświadczeń z ocenami. Dodatkowo uczniowie wyróżniający się otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Szczególnie miłym akcentem uroczystości było przyłączenie się uczniów do akcji ?Dzieci dzieciom?, której nasz oddział był współorganizatorem. Uczniowie zamiast symbolicznych kwiatów podarowali nauczycielom przybory szkolne, które trafiły do dzieci ukraińskich pochodzących z terenów objętych wojną.