21.01.2016  Kolędujmy razem

21 stycznia br. w olsztyńskim MOK-u, z inicjatywy p. Mirosławy Czetyrba-Piszczako, nauczycielki jęz. ukraińskiego, odbył się niecodzienny koncert kolęd w wykonaniu dzieci pt. ?Kolędujmy razem? z udziałem zespołów: polskiego ?Dziecięce Niebo?, romskiego ?Gaja? oraz ukraińskiego ?Suzirjaczko?. Organizatorom koncertu przyświecał cel ukazania różnorodności kulturowej środowiska olsztyńskiego oraz promocja artystycznej działalności dzieci mniejszości narodowych. Całą oprawę artystyczną koncertu przygotował p. Andzrej Ciupa, kierownik artystyczny zespołu ?Suzirjaczko?.

Na adres dyrektora szkoły wpłynęły podziękowania od pani Anny Jankowskiej, przedstawiciela Wydziału Oświaty:
Dziękuję za zaproszenie na wczorajsze spotkanie w Miejskim Ośrodku Kultury i możliwość posłuchania przepięknych kolęd. Był to dla mnie wyjątkowy wieczór - koncert kolęd polskich, romskich i ukraińskich. Wspaniałe głosy dzieci, wspaniałe stroje. Bardzo proszę o przekazanie podziękowania wszystkim osobom przygotowującym tę imprezę, a w szczególności dzieciom, których niebywałe umiejętności wokalne chwyciły za serce. Mam nadzieję, że takich wydarzeń będzie więcej.