16.01.2016  Regionalnym Przeglądzie Ukraińskich Kolęd

Dziecięcy Zespół Wokalny Suzirjaczko (Gwiazdozbiór), który tworzą uczniowie z Międzyszkolnych Zespołów NJU Gimnazjum Nr 7 i Szkoły Podstawowej Nr 22, oraz Dziecięca grupa MZNJU ze Szkoły Podstawowej nr 22 po raz kolejny, wzięli udział w VII Regionalnym Przeglądzie Ukraińskich Kolęd, Pastorałek i Wertepów, który odbył się 16 stycznia br. w Węgorzewie. W tegorocznym przeglądzie uczestniczyła rekordowa liczba młodych artystów, bo ponad 250 uczniów, m.in. z Bań Mazurskich, Budr, Bartoszyc, Dobrego Miasta, Giżycka, Kruklanek, Olsztyna, Pozezdrza, Srokowa i Węgorzewa. Przegląd odbywał się na zasadach konkursu, a w tym roku organizatorzy ufundowali dwie główne nagrody pieniężne po 350 zł każda. Zgłoszone podmioty artystyczne oceniane były w dwóch kategoriach: wykonanie kolęd oraz inscenizacja jasełek. Najwyżej jurorzy ocenili jasełka przygotowane pod kierownictwem s. Danyiły Szumnej oraz olsztyńskich uczniów  MZNJU ze Szkoły Podstawowej nr 22. Publiczność entuzjastycznie przyjęła ciekawy scenariusz jasełek oparty na aktualnych wydarzeniach odbywających się na Ukrainie, spontaniczność, żywiołowość wykonania oraz wysoki poziom artystyczny młodych wykonawców. W kategorii ?kolędowanie? najwyższa nagroda powędrowała do zespołu Kołosoczok (Kłoseczek) z Dobrego Miasta za wykonanie kolęd  a capella. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.