12.01.2016   Kutia ? spotkanie wigilijne

Cykl świąt Bożego Narodzenia w tradycji kościoła wschodniego obejmuje okres 6 -19 stycznia. Jest to czas nauki szkolnej, dlatego uczniowie i nauczyciele Międzyszkolnego Zespołu NJU połączyli w tym roku zajęcia szkolne z bożonarodzeniowym spotkaniem tzw. kutią czyli integracyjną uroczystością świąteczno-opłatkową, która odbyła się 12 stycznia br.

Uroczystą atmosferę spotkania podkreślały ukraińskie tradycyjne stroje tzw. wyszywanki oraz wspólne kolędowanie.