26.11.2017   WARSZTATY OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH

W niedzielę 26 listopada w sali parafialnej cerkwi greckokatolickiej zostały zainaugurowane warsztaty ozdób świątecznych (Різдвяне рукоділля) prowadzone przez s. Oksanę Zofię Waszczur we współpracy z nauczycielką Sylwia Pietnoczką. Do tej ciekawej inicjatywy czynnie włączyła się pani Anna Farańczuk specjalizująca się w ozdobach z orgiami. Zajęcia warsztatowe będą kontynuowane przez dwie najbliższe niedziele grudniowe. Efekty pracy dzieci i młodzieży zostaną zaprezentowane na jarmarku świątecznym, który zaplanowano w okresie przedświątecznym.

Uczniowie z zainteresowaniem wykonywali różne świąteczne ozdoby z makaronu, kolorowego papieru, kolorowych koralików itp. Dla zainteresowanych mam zostało przygotowane specjalne stanowisko do haftowania i wykonywania kartek świątecznych. W czasie gdy mamy zajęły się haftowaniem, uczeń Paweł Szydłowski prezentował swoje umiejętności w przygotowaniu pizzy. Ku zadowolenia wszystkich dzieci i rodziców na koniec zajęć mogliśmy delektować się smaczną pizzą.

Serdecznie zapraszamy za tydzień na następne zajęcia.