Koncert charytatywny Dzieci dla Sofijki

W  niedzielę 19 listopada uczniowie z MZNJU wzięli udział we wzruszającym koncercie charytatywnym, podczas którego zebrano fundusze na leczenie 4-letniej Sofijki z Ukrainy, która przebywa na oddziale intensywnej terapii Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Inicjatorkami tej szlachetnej akcji były nauczycielki  s. Zofia Waszczur, Mirosława Czetyrba-Piszczako i Sylwia Pietnoczka oraz proboszcz Parafii Greckokatolickiej w Olsztynie ks. Jan Hałuszka.

Koncert charytatywny p. t. „Dzieci dla Sofijki” odbył się w cerkwi. Uczniowie klas młodszych pod kierunkiem S. Pietnoczki oraz s. Oksany przygotowały album z własnoręcznie wykonanymi rysunkami i życzeniami powrotu do zdrowia, który wręczyły mamie Sofijki. Wzruszona publiczność potwierdziła powszechną prawdę, że ludzka dobroć zna granic.