7.10.2017
ŚWIĘTO PARAFII

W sobotę 7 października Parafia Greckokatolicka p.w. Pokrowa Matki Bożej w Olsztynie obchodziła swoje coroczne święto parafialne. Z tej okazji odprawiona została uroczysta msza św., którą koncelebrował Eugeniusz Popowicz – Metropolita Przemysko-Warszawski Kościoła Greckokatolickiego. W liturgii św. uczestniczyli przedstawiciele wspólnoty parafialnej, a także goście, wśród których była dyrektor szkoły podstawowej nr 2 Iwona Jasińska. Na zakończenie mszy św. metropolita wraz z towarzyszącymi mu księżmi poświęcili ikonę Matki Bożej Myłoserdia Dweri.
Po uroczystościach religijnych odbyła się część koncertową, w której wystąpił Wokalny Zespół Dziecięcy Suzirjaczko. Następnie wszyscy spotkali się w parafialnej świetlicy przy ukraińskich pierogach i innych smakołykach.