5. urodziny zespołu Suzirjaczko

26-11-2016 Wokalny Zespół Dziecięcy Suzirjaczko bardzo uroczyście obchodził swój jubileusz 5-lecia działalności artystycznej. Zespół tworzą dzieci mniejszości ukraińskiej z Międzyszkolnych Zespołów Nauki Języka Ukraińskiego ze SP nr 22 i naszej siódemki . Z tej okazji odbył się prawie 3-godzinny koncert z udziałem przyjaciół zespołu.
Do wspólnego śpiewania Suzirjanie zaprosili Dziecięce Niebo z Olsztyna i trio Kołosoczok z Dobrego Miasta. Gościem specjalnym był lider zespołu Karpatian. Ciekawą inicjatywą przejawili rodzice przygotowując swoje dzieci do wspólnego, rodzinnego śpiewania. Jak się okazało talentów muzycznych wśród rodziców nie brakowało.
Od dwóch lat zespół Suzirjaczko bierze udział w projektach wolontariatu pracowniczego Michelin Moc Dobra. Wsparcie finansowe otrzymane w tym roku zespół przeznaczył na wydanie swojej drugiej płyty „Zaśpiewajmy razem przyjaciele”.
Na przestrzeni pięciu lat w zespole Suzirjaczko pod kierownictwem Andrzeja Ciupy pracowało prawie 60 dzieci.
Jubileusz zespołu zaszczycił swoją obecnością wicedyrektor Marcin Dłuski.