XIII PRZEGLĄD UKRAIŃSKIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ

27.11.2016 w CEIK-u odbył się XIII Przegląd Ukraińskiej Poezji Śpiewanej i Współczesnej Piosenki Ukraińskiej. Przegląd skierowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej. Zgodnie z regulaminem każdy uczestnik prezentuje jedną piosenkę poetycką lub autorską a drugą dowolną.

W tym roku Olsztyn gościł uczestników z Kętrzyna, Barcian, Dobrego Miasta, Bartoszyc i oczywiste ze stolicy Warmii i Mazur. Mogliśmy usłyszeć poezję Iwana Franki, Łesi Ukrainki,  Wasyla Symonenki, Tarasa Szewczenki. Wśród kompozycji piosenki współczesnej dominowały piosenki autorstwa Natalii Maj. Międzyszkolny Zespół Nauki Języka Ukraińskiego z Gimnazjum nr 7 reprezentował Igor Jarmoła, uczeń klasy II. Gratulujemy udanego występu.

Gościem przeglądu był Wokalny Zespół Dziecięcy Suirjaczko z Olsztyna.